Solgar Vitamín E 400 iu 250 tablet

Skladem | Doprava od 59 Kč

1 599 Kč Do obchodu Grizly.cz
Výrobce: Solgar
Solgar Vitamín E 400 iu

1) Antioxidant - lapač volných radikálů

Hlavní v tucích rozpustný antioxidant v těle.
Zabraňuje oxidaci lipidových složek buněčných membrán, krevních tuků, cholesterolu a dalších tukových látek v organismu.
Vitamín E chrání tuky před mnoha vlivy, které je oxidativním mechanismem narušují (horko, světlo, těžké kovy, nevázané železo či měď, určité léky a průmyslová rozpouštědla).
Oxidace krevních tuků a cholesterolu je primární spouštěč tvorby aterosklerotických plátů v cévách a tím pádem rizikový faktor onemocnění cév a srdce. Čím větší je konzumace tuků, tím více je potřeba vitamínu E.
Ačkoliv všechny tkáně v těle potřebují vitamín E, srdce, cévy, nervový systém (včetně mozku), reprodukční orgány, imunitní systém, oči, šlachy a kůže jsou nejvíce náchylné k problémům vznikajícím z nedostatku vitamínu E.

2) Podpora srdce a cév

Vitamín E neutralizuje hydroperoxidové radikály, které oxidují LDL (špatný) cholesterol a krevní tuky, čím zvyšují riziko atherosklerózy a onemocnění srdce a cév.
Tento vitamín současně zvyšuje hladinu HDL (dobrého) cholesterolu, pokud je nízká, zvyšuje odbourávání LDL a fibrinu (proteinu účastnícího se tvorby krevních uzávěrů), zabraňuje srážení krevních destiček a vytváření trombů (cévních uzávěrů) a pomáhá obnovit normální srdeční rytmus (reguluje odpověď srdečního svalu na vápník).
Mnoho studií potvrdilo, že vitamín E je značnou prevencí onemocnění srdce a cév.
Například rozsáhlé dvě studie z roku 1993 (zahrnující 87245 zdravotních sester a 39910 mužů pracujících ve zdravotnictví) prokázaly, že užívání vitamínu E výrazně snížilo riziko onemocnění srdce.
Zdravotní sestry užívající minimálně 67 mg (100 IU) vitamínu E denně více než dva roky měly o 41% nižší riziko než sestry, které vitamín E neužívaly.
Muži užívající alespoň 20 mg (30 IU) denně, měli o 31% menší riziko.
Statisticky významné snížení rizika bylo zaznamenáno pouze u těch jedinců, kteří užívali vitamín E ve formě suplementů.
Cambridžská studie z roku 1996 prokázala, že vitamín E poskytuje i silný terapeutický účinek.
Pacientům s diagnózou srdečního onemocnění byl podáván vitamín E v dávce 268 mg (400 IU) nebo 536 mg (800 IU) denně nebo placebo.
Ti, kteří užívali vitamín E měli o 77% nižší riziko infarktu než ti, co užívali placebo (účinek byl znatelný po 1 roce léčby vitamínem E). (Pozor na kontraindikace!)

3) Podpora cirkulace krve

Vitamín E značně podporuje tepennou, žilní i vlásečnicovou cirkulaci.
Vědci zaznamenali terapeutické či preventivní účinky u mnoha onemocnění souvisejících s narušením cirkulace krve (ateroskleróza, Raynaudův syndrom - extrémní citlivost prstů na chlad, mrtvice, návaly horka, edémy, kapilární hemoragie, křeče dolních končetin při chůzi - pozor na kontraindikace).

4) Regulace hladiny krevního cukru

Vitamín E zvyšuje insulinovou senzitivitu i glukózovou toleranci.
Suplementace zároveň snižuje hladinu triglyceridů a zlepšuje poměr dobrého a špatného cholesterolu u diabetických pacientů.
Typické dávkování v takových případech je 906 mg (1350 UI) denně.
Vysoká hladina cukru je predispozicí pro vysokou hladinu krevních lipidů, rizikový faktor onemocnění srdce a cév.
Tento fakt opodstatňuje vyšší příjem vitamínu E při zvýšené hladině krevního cukru. (Pozor na kontraindikaci)
Významný antioxidant, který je důležitý pro činnost organismu.
Podporuje regeneraci kůže.

COVID-19: Česko

Poslední změna dat před 1 min

O projektu

Volně dostupný nekomerční projekt za účelem laického srovnání léčiv na úrovni interakcí, vedlejších účinků, stejně jako cen léčiv a jejich a alternativ

Více informací

  • Worldwide Drugs Aggregator projects
  • Email: